Ultimate magazine theme for WordPress.

۲۰ روستای بخش مرکزی جویبار مشکل کمبود آب شرب دارند

0

به نقل از خبرگزاری ایرنا، بخشدار مرکزی شهرستان جویبار گفت : ۲۰ روستای پهناب ، پایین رودپشت، درکاسر و گلیرد این بخش با مشکل کمبود آب شرب مواجه هستند.

محمد مدانلوˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : به دلیل پایین بودن سطح آب جویبار و احتمال آلودگی ، امکان حفر چاه در این شهرستان وجود ندارد .

وی با اشاره به اینکه آب شرب بخش مرکزی جویبار با ۴۱ روستا و بیش از ۲۲ هزار نفر جمعیت از مجتمع های آبرسانی شهرهای همجوار ساری، بابل ، بابلسر و سیمرغ تامین می شود ، ادامه داد : در فصل تابستان و با افزایش مصرف آب ، مدیریت امور آب این شهرستان ها تامین آب مناطق خود را در اولویت قرار می دهند .

وی گفت : این مساله کمبود آب شرب روستاهای بخش مرکزی جویبار را تابستان هر سال به همراه می آورد .

بخشدار مرکزی جویبار همچنین از فرسOLYMPUS DIGITAL CAMERAودگی خط انتقال آب به عنوان عاملی در انتقال آب به این روستاها نام برد و گفت : ترمیم این شبکه ها نیازمند تخصیص اعتبار ملی است و با اعتبار اندک شهرستانی قابلیت اجرا نخواهد داشت.

مدانلو به اجرای طرح خط انتقال آب ۵۰۰ اینچی سیمرغ به جویبار اشاره کرد و گفت: به دلیل تخصیص نیافتن اعتبار در ساخت ایستگاه پمپاژ و موتورخانه این خط هنوز وارد فاز بهره برداری نشده است .

وی ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از این طرح بخش عمده ای از مشکل چندین ساله کمبود آب روستاهای جویبار مرتفع شود.

شهرستان جویبار دارای دو بخش مرکزی و جویبار است که هرکدام به ترتیب ۴۱ روستا با ۲۲ هزار نفر و ۳۴ روستا با ۲۰ هزار نفر جمعیت دارند.ک/۳

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.