Ultimate magazine theme for WordPress.

درخشش روابط عمومی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در دومین جشنواره تجلیل از روابط عمومی های منطقه ۸ کشور

0

درخشش روابط عمومی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در دومین جشنواره تجلیل از روابط عمومی های منطقه ۸ کشور

دومین جشنواره معرفی و تقدیر از روابط عمومی های برتر دانشگاه های منطقه هشت کشور و نخستین جشنواره معرفی و تقدیر از خبرنگاران رسانه های گروهی دانشگاه های منطقه هشت کشور با حضور رئیس دانشگاه گیلان ، مسئولین روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فنآوری ، مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه های منطقه و جمعی از اساتید و دانشجویان برگزار در دانشگاه گیلان برگزار شد.

دومین جشنواره معرفی و تقدیر از روابط عمومی های برتر دانشگاه های منطقه هشت کشور و نخستین جشنواره معرفی و تقدیر از خبرنگاران رسانه های گروهی دانشگاه های منطقه هشت کشور با حضور رئیس دانشگاه گیلان ، مسئولین روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فنآوری ، مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه های منطقه و جمعی از اساتید و دانشجویان برگزار در دانشگاه گیلان برگزار شد.
روابط عمومی دانشگاه در دومین جشنواره روابط عمومی های دانشگاه های منطقه ۸ در ۵ بخش مقام های اول تا سوم را کسب کرد.
در این جشنواره روابط عمومی دانشگاه های گیلان ، مازندران ، منابع طبیعی گرگان ، صنعتی بابل و علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری موفق به کسب رتبه در بخش های ده گانه جشنواره شدند.
جشنواره روابط عمومی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه شمال کشور ( دانشگاه های استان گلستان ، مازندران ، گیلان ، قزوین و سمنان ) با هدف جهت دهی مناسب به فعالیت روابط عمومی دانشگاه ها روز یکشنبه ۳۰ مهرماه به میزبانی داننشگاه گیلان برگزار شد .
در این جشنواره ها آثار عملکرد روابط عمومی ها در ۱۰ بخش (مستند سازی، پژوهش و افکار سنجی، اطلاع رسانی، تبلیغات و انتشارات، روابط عمومی الکترونیک، توانمند سازی، برنامه ریزی و نظارت، نوآوری و ایده های برتر، مراسم ها و مناسبت ها، ارتباطات) به دبیرخانه جشنواره ارسال و از سوی هیأت داوران مورد ارزیابی قرار گرفت. بر اساس امتیاز کسب شده آثار ارسالی ،  روابط عمومی دانشگاه های برتر در سطح منطقه معرفی شدند .
همچنین در این دوره از جشنواره خبرنگاران رسانه ها که در حوزه دانشگاه فعالیت نموده و آثار خبری و گزارشی دارند، آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال و با نظر هیأت داوران خبرنگاران برتر انتخاب شدند .
در این جشنواره که با حضور رئیس دانشگاه گیلان ، مسئولین روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فنآوری ، مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه های منطقه و جمعی از اساتید و دانشجویان برگزار شد از روابط عمومی های برتر منطقه و خبرنگاران برگزیده تقدیر به عمل آمد .
بر اساس نظر هیأت داوران جشنواره ، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در بخش های توانمند سازی مقام اول، در بخش روابط عمومی الکترونیک مقام دوم و در بخش های اطلاع رسانی، مستند سازی و مراسم ها و مناسبت ها مقام سوم را کسب نمودند.
رییس دانشگاه گیلان در این جشنواره با توجه به رسالت خطیر روابط عمومی‌ها اظهار داشت : روابط عمومی‌ها در رسالت خود باید صادقانه عمل کنند. وی وظیفه روابط عمومی دانشگاه‌ها را مهم خواند و بیان کرد: مسائل دانشگاه‌ها باید در سطح ملی و فراملی منتشر شود.
دکتر عبدا… حاتم زاده با اشاره به نقش رسانه‌ها، افزود: باید عملکردها را بررسی و نقاط ضعف را با تذکرات دلسوزانه رسانه‌ای برطرف کرد. وی با تأکید بر اینکه روابط عمومی‌ها باید با علم روز حرکت کنند، تصریح کرد: اگر کارها و فعالیت‌های یک مجموعه و یا سازمانی توسط روابط عمومی به خوبی منعکس شود موجب شکوفایی آن مرکز و موسسه می‌شود.
دکتر حاتم زاده : در بخش دیگری از سخنانش گفت : امروزه به برکت انقلاب اسلامی آموزش عالی در اقصا نقاط کشور گسترش یافته و بخش زیادی از خانواده های ایرانی با دانشگاه ها در ارتباط هستند لذا روابط عمومی ها وظیفه دارند تا علاوه بر مخاطبین مستقیم شان یعنی دانشجویان ، اساتید و کارکنان ، برنامه ریزی مناسبی برای پاسخگویی و اطلاع رسانی به خانواده های دانشجویان را داشته باشند .
معاون مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری هم در این جشنواره به برخی از وظایف اداره‌های روابط عمومی دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت : نقش روابط عمومی‌ها در دولت مردم‌ محور بسیار مهم است.
دکتر بایبردی  با تصریح بر اینکه در نظام‌های مردم‌ محور روابط عمومی بخشی از نظام سیاسی آن کشور است، بیان کرد: روابط عمومی‌ها می‌توانند پیام‌آور صلح و یا موجب اختلاف و بحران باشند. وی نقش روابط عمومی‌ها را در نزدیکی و یا دوری افراد به یکدیگر مهم دانست و بر ضرورت علمی کردن فعالیت‌های روابط عمومی‌ها تأکید نمود .دکتر بایبردی استفاده از شیوه‌های سنتی را سبب رکود فعالیت روابط عمومی‌ها دانست و تصریح کرد: تکیه بر دانش روز برای روابط عمومی‌ها گریزناپذیر است.
حسین یحیی زاده دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های دانشگاه های منطقه ۸ کشور با ارائه گزارشی از این جشنواره گفت : بیش از ۱۵۰ اثر از دانشگاه‌های منطقه به دبیرخانه شورا ارسال گردید که آثار ارسالی در ۱۰ بخش توسط داوران کشوری مورد ارزیابی قرار گرفت . وی افزود در این دوره از جشنوراه آثار خبرنگاران فعال در حوزه دانشگاه و آثار کارشناسان روابط عمومی نیز برای اولین بار مورد ارزیابی قرار گرفت و با نظر هیأت داوران منتخبین هر بخش معرفی شدند .
روابط عمومی دانشگاه، کسب این افتخار را که مرهون رهنمودها و راهنمایی‌های مدیریت محترم دانشگاه، کلیه اعضاء خانواده دانشگاه و حاصل زحمات ارزشمند همکاران روابط عمومی می‌باشد، را به خانواده بزرگ و فرهیخته دانشگاهی تبریک می‌گوید. امید است که این موفقیت گامی برای کسب افتخارات بیشتر در تمامی عرصه ها باشد.

 IMG_0171 IMG_0225_1 IMG_0230 IF IF IF IMG_9906 IMG_9952 IMG_9953_1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.